ردیابی چشم

  • RSS
ارسال شده توسط صدقی ﺳﻪشنبه 28 مهر 1394, 04:08:00

eye tracking

دستگاه ردیابی چشم: ابزاریست برای سنجش توجه مشتری با استفاده از ردیابی حرکات چشم .  این ابزار در پژوهش های تعاملات میان کاربر و کامپیوتر جهت بررسی قابلیت استفاده تکنولوژی به کار برده می شود.

سرویس ردیابی چشم:

برای ردیابی چشم بصورت آنلاین، سیستم جالبی ایجاد شده که خروجی آن نقشه ی گرمایشی است. نقشه گرمایشی یکی از ابداعات اخیر در حوزه ی تحلیل وبسایت برای نمایش حوزه هایی از صفحه که کاربر بیشتر کلیک را در آنجا وارد نموده, بیشترین حرکات ماوس را در آنجا داشته, بیشترین زمان را با ماوس در آنجا گذرانده, و اسکرول مرورگر را بیشتر در آن قسمت نگه داشته است. نقشه های گرمایشی تنها برای گزارشات سطح بالا هستند و در تحلیلگرهای معمولی به کار برده نمی شوند.  این نقشه ها از آنجا شروع شد که پژوهشگر ها متوجه ارتباط میان حرکت چشم و حرکت ماوس شدند. آنها در لابراتوار با استفاده از دستگاه ردیابی چشم, حرکات چشم را بررسی کردند و همزمان حرکات ماوس را پیگیری نمودند و مطابقت مناسبی میانشان یافتند.  تطابق میان حرکات چشم و ماوس حدود 84% است. بطور دقیقتر 84% قسمت هایی از صفحه که بازدیدکننده به آن نگاه می کند, ماوس هم در همان قسمت قرار می گیرد و حرکت می کند. و 88% قسمت هایی که ماوس در آنها حرکت نمی کند, چشم نیز به آن نگاه نمی کند. این مهم نشان میدهد استفاده از ردیابی چشم بوسیله ردیابی ماوس, ابزاری ارزان جهت جایگزینی ابزارهای پیچیده و تخصصی عینک ردیابی چشم است که در مطالعات عصب پایه استفاده می شود. از مزایای دیگر آن، اینست که کاربران در محیط واقعی ردیابی می شوند و شرایط آزمایشگاهی مانند استفاده از کلاه, عینک و دستگاه های مخصوص ردیابی چشم, و همچنین مولفه ی آگاهی از تحت نظر بودن حذف شده و داده ها دقیقتر و واقعی تر بدست خواهند آمد.

مقاله بالا دارای حق کپی رایت است:

صدقی شامیر، بشری و سید علی اکبر احمدی. 1394، "بررسی تأثیر علم عصبی مصرف‌کننده در وب‌سایت‌های تجاری بر ادراک و تمایل بازدیدکننده به خرید." در کنفرانس بین‌المللی پژوهش‌های کاربردی در تکنیکاوری اطلاعات، کامپیوتر و مخابرات. تربت‌حیدریه.

برای استفاده از این نوع تحلیل در وبسایت خود با ما تماس بگیرید.

 

همکار گرامی، این مطالب نه کپی هستند نه ترجمه. می توانید آنها را کپی کنید اما لطفا به احترام تلاش هایی که برای تهیه شان کشیدیم لینک سایت را در پایین هر متن ارجاع دهید.


برداشت از محتوای این وبسایت با ذکر لینک سایت آزاد است در غیر اینصورت پیگرد قانونی دارد: